Άνετα πρώτος ο Παναθηναϊκός

Χωρίς κανένα πρόβλημα ο Παναθηναϊκός κατάφερε και πήρε τη νίκη από τον Πλατανιά στο Κορωπί με 4-0! Οι «πράσινοι» κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στην κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης, για το Νότιο όμιλο της Superleague K15 και βρίσκονται μόνοι πρώτοι στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Στο 15′ ο Πουλιάνος κέρδισε πέναλτι, το οποίο ανέλαβε να εκτελέσει ο Κωστόπουλος, ο οποίος όμως αστόχησε. Το γεγονός αυτό ωστόσο δεν πτόησε καθόλου τους «πράσινους» που πολύ γρήγορα κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Έρβιν Τόρρα ήταν ο σκόρερ, αφού μετά από ωραία ατομική ενέργεια, εκτέλεσε σωστά στην κλειστή γωνία σημειώνοντας το 1-0.

Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους στο οποίο η ανωτερότητα του «τριφυλλιού» ήταν καθολική. Στην επανάληψη το προβάδισμα διπλασιάστηκε πολύ γρήγορα με δράστη αυτή τη φορά τον Τζαβίδα που αξιοποίησε τη σέντρα του Πουλιάνου στο 43’. Η εικόνα του αγώνα παρέμεινε ίδια με τον Παναθηναϊκό σταθερά ανώτερο να ελέγχει πλήρως την εξέλιξη.

Στο 73′ ο Τσοντάκης εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Κρυπαράκου για να κάνει το 3-0, ενώ ένα λεπτό πριν τη λήξη ο Παυλάκης, διαμόρφωσε το τελικό 4-0 έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Νικολάου, Κρυπαράκος, Ζούγρας (73′ Γωγουβίτης), Πορφυρόπουλος, Φ. Αυγερινός (56′ Παυλάκης), Κωστόπουλος, Δημοσθενιάδης (60′ Μπάκος), Πουλιάνος (70′ Μακροδημήτρης), Τζαβίδας (60′ Καρνέσης), Τσοντάκης, Τόρρα.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Σχοιναράκης): Ζαχαράκης, Σαββάκης, Καλλιβρετάκης, Γκολόση, Ταγιάρι, Μυφτάρι, Μπουρδάκης, Σελάμης, Σταφιλίδης, Γύπαρης, Γιακουμάκης, ενώ αγωνίστηκαν και οι Τσουράπας, Μαθιουλάκης, Πάχης, Καρτάκης, Δάλλας.