Άνετη η ΑΕΚ με Λεβαδειακό

Παρά το γεγονός ότι ο Λεβαδειακός κατάφερε να προηγηθεί της ΑΕΚ στο μεταξύ τους ματς για το Νότιο όμιλο της Super League K17, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν αυτοί οι οποίοι πήραν τη νίκη με 4-1!

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40′ με το πέναλτι του Λέτη, αλλά η ΑΕΚ ισοφάρισε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με κεφαλιά του Κάτσικα μετά από σέντρα του Παναγιωτόπουλου.

Στο δεύτερο μέρος έκανε την ανατροπή με δύο γκολ του Δημητρίου στο 47′ και στο 53′ και στο 76′ διαμορφώθηκε το τελικό 4-1 με τον Λουκά.

ΑΕΚ (Γιώργος Αλεξόπουλος): Καλούδης, Κουρέας (46′ Λιωνής) Ματζουρανάκης, Κώτσιος, Θεοδώρου, Πανταζέλος (70′ Αντωνόπουλος), Δημητρίου (74′ Λουκάς) Κορομηλάς, Κάτσικας (79′ Μαχαίρας) Τσαρούχας, Παναγιωτόπουλος (46′ Τσιγαρίδης).