Άνετη η ΑΕΚ

Άνετη η ΑΕΚ

Νίκη με 4-2 απέναντι στον Απόλλων Σμύρνης, σημείωσαν οι Κ17 της ΑΕΚ, για την 4η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Superleague K17. Οι γηπεδούχοι έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και βέβαια σε αυτό βοήθησε και ο αντίπαλος που έπαιξε ανοιχτά και έγινε ένα ωραίο παιχνίδι.

Η ΑΕΚ κατάφερε από νωρίς να πάρει το προβάδισμα στο ματς, αφού στο 17′ ο Τσάνης έκανε το 1-0 και επτά λεπτά αργότερα ο Σταματής «έγραψε» το 2-0!

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Σερβέ, αλλά ο Αυγέρης στο 44′ σημείωσε το 3-1 για την ΑΕΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και ο Σταματής στο 71′ κέρδισε πέναλτι με τον ίδιο να παίρνει την εκτέλεση και να κάνει το 4-1, για να διαμορφώσει ο Απόλλωνας στο 87′ το 4-2 με το πέναλτι του Φαρκόνα.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Καλούδης (83’ Θεοχάρης), Πλουμάτος, Καραβίδας, Κανελλάκης, Μαντζουρανάκης, Αυγέρης (80’ Δημητρίου), Οικονομικός, Πετούσης, Μπιλικαϊδης (57’ Τσερικλός), Τσάνης (75’ Κοπιτσής), Σταματής.