Άνετη η Ξάνθη

Χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα η Ξάνθη κατάφερε να επικρατήσει της ΑΕΛ με 3-1 στην 29η αγωνιστική της Superleague K20.

Για τους γηπεδούχους ο Φάκης μόλις στο 8′ έκανε το 1-0, ενώ στο 36ο λεπτό της αναμέτρησης ο Γράβας σημείωσε το 2-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′ ο Φάκης σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 3-0 της Ξάνθης.

Η ΑΕΛ στη συνέχεια έψαξε το γκολ της τιμής, το οποίο ήρθε από λάθος της άμυνας των Ακριτών και συγκεκριμένα στο 70′ με το αυτογκόλ του Λεωντσάκου.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Γκάρας, Ποδάρας, Λεωντσάκος, Τενεκές Δ., Θυμιάνης, Πασσαλής, Γκατζόγιας (50′ Γκασιμπαγιατζίδης), Γράβας, Φάκης, Τσιλιγγίρης (72′ Κοτόπουλος), Κακουλίδης (83′ Τσιτσεκίδης).

ΛΑΡΙΣΑ (Βασίλης Μπακογιάννης): Μπίντσης, Κυρμιτσής (60′ Αλεξανδρίδης), Μασούρας, Βαφειάδης, Τάρτας, Καραθάνος (55′ Κουτσούκης), Φωτόπουλος (55′ Πλατάνας), Μπιγκάνος, Χατζής, Νούσιος, Μουξιός.