Άνετη νίκη για ΠΑΣ Γιάννινα

Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο ΠΑΣ Γιάννινα να πάρει τη νίκη εντός έδρας κόντρα στην Κέρκυρα. Οι γηπεδούχοι επικράτησαν σχετικά άνετα με 3-0, παίρνοντας μία νίκη περισσότερο ψυχολογίας για τη συνέχεια.

Στο 40′ ο ΠΑΣ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το αυτογκόλ του Κυζιρίδη, μετά από σέντρα του Παπαδόπουλου και στο 45′ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έγινε και το 2-0. «Γέμισμα» του Ι. Ψαρρά από εκτέλεση φάουλ, κεφαλιά του Μαυροπάνου και γκολ για τους γηπεδούχους!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κέρκυρα όπως ήταν λογικό μετά το 2-0 δεν μπορούσε να ακολουθήσει τον αντίπαλό της και στο 56′ διαμορφώθηκε το τελικό 3-0 με σκόρερ τον Ι. Ψαρρά.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Ν. Ψαρράς, Κιτσάκης, Σιουκουλλάνι, Μαυροπάνος, Τσιέπας, Αλεξίου (15′ λ.τρ. Λαμπίρης), Μασούρας, Γκλεγκλές (63′ Σιχλιμοίρης), Παπαδόπουλος (57′ Μούτσιος), Ι. Ψαρράς.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Λαδάς, Τρεπεκλής, Τζατζανάς (63′ Λάμπογλου), Κυζιρίδης, Μοκοβίλα, Βασιλάκης, Τσάνης, Βλάχος, Γκερέκος (78′ Μίτρου), Ζαΐμι (65′ Κουλούρης), Μίσκου.

Πηγή: passports.gr.