Άνετη νίκη του Ατρομήτου

Δεν δυσκολεύτηκε καθόλου ο Ατρόμητος να πάρει τη νίκη απέναντι στον Πλατανιά, στην εντός έδρας αναμέτρηση για το Νότιο όμιλο της Superleague K15! Η ομάδα του Περιστερίου πανηγύρισε το τρίποντο με το νικηφόρο 4-1!

Βέβαια οι Κρητικοί ήταν αυτοί οι οποίοι μόλις στο 3′ προηγήθηκαν, αλλά η ισοφάριση ήρθε γρήγορα αφού στο 10′ ο Δαλαμήτρας έκανε το 1-1. Είκοσι λεπτά αργότερα έγινε το λάθος από τον Πλατανιά και με αυτογκόλ έγινε το 2-1.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43′, ο Καλομοίρης ήταν αυτός ο οποίος «έγραψε» το 3-1 και στο 61′ ο Οικονόμου διαμόρφωσε το τελικό 4-1 υπέρ των γηπεδούχων!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σοφούλης, Λεουνάκης, Ράπτης, Ζάνης, Σάσσαλος, Γεροδημήτρης, Οικονόμου, Παροτσίδης, Δαλαμήτρας, Καλομοίρης, Λάγγας, έπαιξαν και οι Διονυσόπουλος, Παρασχάκης, Μπισύρης, Μουντές, Καραμάνης.