Άνετη νίκη των Κ20 του ΠΑΟ στο Κορωπί

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισαν οι Κ20 του Παναθηναϊκού απέναντι στον Λεβαδειακό για τη 18η αγωνιστική της Superleague K20 και νίκησαν με 4-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου.

Μόλις στο 11′ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μπουν μπροστά στο σκορ με το γκολ του Θεοχάρη, ενώ στο 27′ ο Λεβαδειακός αντέδρασε και ισοφάρισε με τον Σαραντίδη σε 1-1. Η ισοφάριση όμως ήταν… προσωρινή, αφού στο 41′ ο Ξεπαπαδάκης του Παναθηναϊκού σημείωσε το 2-1 και με το που ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 47′ έγινε το 3-1 από τον Πίσπα!

Το τελικό 4-1 «έγραψε» για λογαριασμό του Παναθηναϊκού ο Μπουζούκης, στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Ξηρός, Βαλμάς, Τριανταφυλλόπουλος, Ανδρέου, Θεοχάρης, Παπανικολάου, Αγγελόπουλος, Πίσπας, Μπουζούκης, Ξεπαπαδάκης, αγωνίστηκαν και οι Δημήτρουλας, Σάμιος, Μανιδάκης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ηλίας Λιόντος): Λύτρας, Μερεντίτης, Βυθούλκας, Φώτος, Δαρδαμάνης, Γεωργακόπουλος, Μέσι, Νίκας, Ζιμπέρι, Πόρης, Σαραντίδης, μπήκαν και οι Λαμτσελάρι, Σαλιάϊ, Παπαθεοδώρου.