Άνετος ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Αστέρα!

Χωρίς να αντιμετωπίσει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα και φορτσάροντας στο δεύτερο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 4-0 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης στο ματς των Κ17.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με τον Ρόμπι, ενώ στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης έφτασαν το δείκτη του σκορ στο 4-0 χάρη στα γκολ των Γογουβίτη (2) και Τουρκοχωρίτη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Χατζηγιανάκης, Ρόμπι, Γογουβίτης, Κούτσιας, Λαζαρίδης, Κόμης, Λεάντρο, Δημοσθενιάδης, Ανθουλάκης, Καρβούνης, Νιάρχος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Βόσος, Παντελίδης, Λεονδάκης, Τουρκοχωρίτης, Λιούμης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Καραχάλιος, Δούρος, Ξεπαπαδάκης, Διονυσόπουλος, Αλέμης, Τσιράκης, Αντωνάκης (85′ Κολοστούμπης), Ανανιάδης, Μπέρκης, Μιχόπουλος, Γουσέτης (85′ Ντερβίσι).