Άνετος ο Παναθηναϊκός

Δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα ο Παναθηναϊκός στην αναμέτρηση με τον Πανιώνιο, παίρνοντας τη νίκη με 3-0 για το Νότιο όμιλο της Super League K15.

Μόλις στο 4′ οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με το γκολ του Δήμου, ενώ πέντε λεπτά και συγκεκριμένα στο 9′ ο Νταμπίζας «έγραψε» το 2-0!

Στο 77ο λεπτό της αναμέτρησης ο Κυριόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Θωμάς Μαυρουδής): Δρανδάκης, Καπαματζιάν, Τσιάβος, Ρουσίτ, Προδρομίτης, Αγγελόπουλος, Βολάκης, Χαχούλης, Δήμος, Καλοσκάμης, Νταμπίζας, ενώ αγωνίστηκαν και οι Ψύλας, Κυριόπουλος, Μπέρκης, Ποντίκης, Κατσαρής.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τάκης Παπακαλοδούκας): Αποστολάκης, Τσομπάνης, Ντρέκης, Αναστασίου, Αποστόλου, Κούτρας, Λιάμπος, Παυλής, Γιαννής, Θεοδωρακόπουλος, Γκιζήνος, ενώ έπαιξαν και οι Καλαμβόκης, Λουκόπουλος, Οικονόμου, Πιτσουλδάκης, Λαδόπουλος.