Άνετος ο ΠΑΣ

Εύκολη νίκη σημείωσε ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον ΟΦΗ με 4-0, για τη 12η αγωνιστική της Super League K19! Η ομάδα των Ιωαννίνων δεν αντιμετώπισε κάποιο πρόβλημα και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Στο 14′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Πήλιο, ενώ στο 39′ ο Ξεπαπαδάκης για τον ΟΦΗ είχε δοκάρι! Το 1-0 έμεινε μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και στο 53′ έγινε το 2-0. Ο Καραμποΐκης κέρδισε το πέναλτι από τον Περδίκη, με τον Παπαδόπουλο να το εκτελεί με την μπάλα να πηγαίνει δοκάρι και μέσα.

Το 3-0 ήρθε στο 75′ με την κεφαλιά του Καραμποΐκη και το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις με το πέναλτι του Πήλιου, μετά από χέρι του Περδίκη ο οποίος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Πατσιούρας, Σακκάς, Τάτσης, Γώγος, Βασιλάκης, Τσούνης, Μπούμπας, Παπαδόπουλος (87′ Νάνος), Καραμποΐκης (82′ Μελιγγιώτης), Λιάππης (46′ Θεοχάρης), Πήλιος.

ΟΦΗ (Μανώλης Πατεμτζής): Σηφάκης, Δολαψάκης, Μακρυδάκης, Κουγιουμτζής, Περδίκης, Σουρνάκης, Καλαϊτζάκης, Ξεπαπαδάκης, Κουράκης (64′ Αζίζι), Παλιομήτογλου (64′ Μαρινάκης), Νοικοκυράκης (79′ Σταυρακάκης).