Άνετο «διπλό» για ΠΑΣ Γιάννινα στη Βέροια

Δεν αντιμετώπισε κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα ο ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στη Βέροια, στην εκτός έδρας αναμέτρηση για την 27η εξ αναβολής αγωνιστική της Superleague Κ20.

Η ομάδα των Ιωαννίνων νίκησε με 1-4 και όλα τα γκολ του ματς μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο!

Στο 50′ ο Ηλ. Ψαρράς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ το 0-2 έγινε από τον Αλεξίου στο 67′! Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν με το γκολ του Βασάρα, αλλά προς το τέλος του αγώνα το σκορ ξέφυγε.

Στο 89′ ο Ηλ. Ψαρράς πάλι έκανε δύο τα προσωπικά του γκολ και σκόραρε για το 1-3, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γκλεγκλές διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Να σημειωθεί πως στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τσιούχας της Βέροιας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΒΕΡΟΙΑ: Βενετικίδης, Αϊραντζής (46′ Πατσιαβούρας), Ευθυμιάδης, Ράδης (73′ Μτσεντλισβίλι), Κουμπαρόπουλος (53′ Στυλίδης), Δόρης, Βασάρας, Καραγιάννης, Τσιούχας, Μαυρίας, Τσιότρας.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΝΙΝΑ: Παπαϊωάννου, Ν. Ψαρράς, Κιτσάκης, Ζήκος, Λαμπίρης, Μπελλάς, Λιάππης (55′ Λιάσος), Μούτσιος, Σιχλοιμήρης (87′ Τσούνης), Ηλ. Ψαρράς, Αλεξίου (80′ Γκλεγκλές).