Τελευταiα Νeα:

Άνετο πέρασμα από τα Γιάννενα με κορυφαίο τον Μπουζούκη!

Δεν αντιμετώπισαν κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα οι Κ20 του Παναθηναϊκού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με 3-0! Οι «πράσινοι» από νωρίς στον αγώνα έδειξαν τις διαθέσεις τους, καθώς στο 23′ είχαν δοκάρι σε προσπάθεια του Μπουζούκη και στο 35′ άνοιξαν το σκορ με το γκολ του ίδιου ποδοσφαιριστή.

Στο 75′ ο Μπουζούκης δοκίμασε το πόδι του με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τον Κολιοφούκα αρχικά να διώχνει την μπάλα και στην επαναφορά ο Βαλμάς με πλασέ να «γράφει» το 0-2! Το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Αγγελόπουλο να εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας και να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Ν. Ψαρράς, Κιτσάκης, Ζήκος (46′ Γεωργούλας), Σιουκολάνι, Τσιέπας, Μούτσιος (61’ Μπιμάι), Μασούρας, Σιχλιμοίρης, Ι. Ψαρράς, Β. Αλεξίου (85′ Καμποτάς).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Ξηρός (77′ Σάμιος), Ντόκο, Τριανταφυλλόπουλος (71′ λ.τρ. Ζερβόπουλος), Ανδρέου, Μίγγος, Βαλμάς, Αγγελόπουλος, Δημητρούλας, Μπουζούκης, Ξεπαπαδάκης (65′ Μανιδάκης).

* Η φωτογραφία είναι από την ιστοσελίδα super-fm.gr.