Άνετο 3-0 του Ολυμπιακού στα Χανιά

Δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο Ολυμπιακός απέναντι στον Πλατανιά και πανηγύρισε τη νίκη με 3-0 στα Χανιά, για το πρωτάθλημα της Superleague K17 του Νοτίου ομίλου. Οι «ερυθρόλευκοι» άνοιξαν το σκορ στο 31′ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βοΐλη, το οποίο είχε κερδίσει ο ίδιος ένα λεπτό πριν.

Το 0-2 έγινε στο 59ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Κατσούκη να γίνεται αποδέκτης της μπάλας μετά από κόρνερ του Φυτόπουλου, να πασάρει στον Νεοφυτίδη και εκείνος με σουτ να στέλνει την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ενώ στο 74′ ο Βοΐλης έγινε δημιουργός δίνοντας στον Μπουλάρι για το τελικό 0-3!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Χνάρης, Γιακουμάκης, Κατσαρός, Αργυρουδάκης, Κακαβελάκης, Τζουγκράκης, Ντόι, Παπαγεωργίου, Αναστασόπουλος, Κομισόπουλος, Σταυρουλάκης, ενώ μπήκαν και οι Αναγνωστόπουλος, Σαρρής, Σηφακάκης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάσος Θέος): Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Παπαγγελής, Παπαδόπουλος, Ράμα, Νεοφυτίδης (83′ Κακάμης), Φυτόπουλος (79′ Μποσκουϊδης), Ντουμάνης (66′ Τσιριγώτης), Βοΐλης, Κατσούκης (75′ Οικονομίκος), Ζιάκας (56′ Μπουλάρι).