Άνετο 6-0 και στο +4 ο Ολυμπιακός!

Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός για να ξεπεράσει το εμπόδιο του Λεβαδειακού, για το πρωτάθλημα της Superleague K20. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν άνετα με 6-0 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη και παράλληλα διεύρυναν τη διαφορά τους από τον δεύτερο Παναθηναϊκό στους 4 βαθμούς, καθώς οι «πράσινοι» ηττήθηκαν στο Κορωπί από τον ΠΑΟΚ!

Ο Ολυμπιακός από πολύ νωρίς άρχισε να… οδηγεί το ματς από θέση ισχύος, καθώς στο 4′ προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Φώτου μετά από κόρνερ του Βρουσάι! Το 2-0 έγινε μόλις στο 12′, όταν ο Μανθάτης έβγαλε στον Βάρκα και εκείνος με κεφαλιά χρίστηκε σκόρερ στον αγώνα, ενώ ο ίδιος παίκτης πήρε την μπάλα από το Βρουσάι στο 22′ και έκανε το 3-0!

Στο 40′ ο Βρουσάι από δημιουργός έγινε σκόρερ, ο οποίος πέρασε τρεις αμυντικούς του Λεβαδειακού και με πλασέ «έγραψε» το 4-0 και τρία λεπτά μετά ο Βάρκας πήρε την μπάλα από τον Μανθάτη και σημείωσε το 5-0 πραγματοποιώντας το χατ τρικ στον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έριξε κάπως τον ρυθμό του, αλλά παρόλα αυτά σημείωσε και έκτο γκολ με τον Τσιμίκα να είναι ο σκόρερ στο 74ο λεπτό και δημιουργός ο Κηπουρός.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Γαβαλάς, Πανάγου, Τσιμίκας, Νικολάου (46′ Κωστανάσιος), Τσιμπούκας, Λάμπρου (λ.τρ. 31′ Γιανναράκης), Μανθάτης (59′ Καμπέτσης), Ξενιτίδης, Βάρκας, Κηπουρός, Βρουσάι.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ηλίας Λιόντος): Λύτρας, Φώτος, Σβέρκος, Μερεντίτης, Σαραντίτης (59′ Λιάγκας), Νίκας, Χατζηλάμπρος, Ζυμπέρι, Σαλιάι, Σέννα (54′ Μιτακίδης), Καραχάλιος.