Τελευταiα Νeα:

Άνετο 7-0 του Παναθηναϊκού με Βέροια!

Επίδειξη ισχύος από τον Παναθηναϊκό στη Βέροια, στην εντός έδρας αναμέτρηση για την 23η αγωνιστική της Superleague Κ20. Οι «πράσινοι» πήραν μία άνετη νίκη με 7-0, παίζοντας και ωραίο ποδόσφαιρο.

Στο 26′ ο Μίγγος για τον Παναθηναϊκό άνοιξε το σκορ με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 34′ ο Θεοχάρης έκανε το 2-0 και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου στο 45′ ο Πίσπας σημείωσε το 3-0! Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι στο 39′ έχασαν πέναλτι, καθώς η μπάλα κατέληξε άουτ.

Τα πάντα για τον Παναθηναϊκό ήταν πιο εύκολα και με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 48′ έγινε το 4-0 με τον Θεοχάρη και πάλι, ενώ τέσσερα λεπτά και ο Πίσπας σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ για το 5-0!

Ο προπονητής των γηπεδούχων, Βαγγέλης Σάμιος, στο 61′ έβαλε στο ματς τον Εμμανουηλίδη, πρώτο σκόρερ των Κ17 και γεννημένο το 2000, και στο 63′ ήταν αυτός ο οποίος «έγραψε» το 6-0 και στο 84′ το τελικό 7-0, δείχνοντας και ο ίδιος αρκετά θετικά πράγματα παρά το γεγονός ότι θεωρείται μικρός για να παίζει με τους Κ20!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Βαγγέλης Σάμιος): Ξενόπουλος, Βαλμάς (53′ Μανιδάκης), Ντόκο, Ξηρός, Ανδρέου, Μίγγος, Παπανικολάου, Θεοχάρης, Πίσπας (61′ Εμμανουηλίδης), Αγγελόπουλος (67′ Αποστολάκης), Δημήτρουλας.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τέρζης): Βενετικίδης, Τερζής, Κοντός, Κουμπιός, Λουκίδης, Βασσάρας, Κουτσούκης, Αϊρατζής, Νίκας, Ερ. Τσουλχάι, Βασμανίδης, ενώ μπήκαν και οι Δόρης, Ιακωβίδης, Καραγιάννης.