Άνετο 7-1 του Ολυμπιακού!

Μέσα σε λίγα λεπτά οι Κ17 του Ολυμπιακού κατάφεραν να δώσουν μεγάλες διαστάσεις στη νίκη τους επί του Λεβαδειακού, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς με το τελικό 7-1 στο Ρέντη για το Νότιο όμιλο της Super League K17.

Ο Τιμολέων στο 22′ με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τον Ολυμπιακό, με το Λεβαδειακό να ισοφαρίζει στο 29′ με πλασέ του Παπανδρέου. Ο Λιάτσος με κοντινό πλασέ στο 40′ και ο Κατσαβάκης με τον ίδιο τρόπο στο 45′ έκαναν το 3-1 πριν «φύγει» το πρώτο ημίχρονο.

Οι «ερυθρόλευκοι» έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους, σημειώνοντας άλλα τέσσερα τέρματα μέσα σε διάστημα 12 λεπτών! Ο Γούλας στο 61′ αστόχησε στο πέναλτι, αλλά στην επαναφορά ο Κατσαβάκης έκανε το 4-1 με σουτ και ακολούθησαν τα τέρματα από τον Σταμούλη στο 64′ (5-1) και στο 73′ (7-1) και τον Συρμή στο 65′ (6-1), ενώ το τελικό 7-1 διαμορφώθηκε στο 80′ με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Λιάτσου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Τζολάκης (67′ Ηλιάδης), Τζόρβας, Κεραμιδάς, Ασλανίδης, Τιμολέων, Γούλας, Μούκα (51′ Σαπουντζής), Αρσενίδης (62′ Σταμούλης), Λιάτσος, Συρμής, Κατσαβάκης (62′ Τόλιος).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Καντάς): Λατολάρι, Παλιάτσας, Δεληγιάννης (66′ Λιάσκος), Μούτσος, Πρέντζας, Λεχουρίτης (66′ Κατσιγιάννης), Τζιώλης (74′ Αντάμης), Αγρογιάννης (66′ Τζελέπης), Κυριζάκης, Παπανδρέου (66′ Κουκοδήμος), Αποστολάκης.