Άντεξε και με δέκα η Ξάνθη

Μπορεί να έπαιζε στο γήπεδό της η Ξάνθη απέναντι στον Παναιτωλικό, αλλά έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς μπορεί να είναι ικανοποιημένη από το ισόπαλο 1-1, στην αναμέτρηση της Super League Κ19.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν ξεχώρισε και στο 70′ του αγώνα οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Αγγελόπουλου.

Παρόλα αυτά όμως εννέα λεπτά μετά οι Ακρίτες προηγήθηκαν με το βολέ του Φακή, με τον Παναιτωλικό να αντιδρά αμέσως με το γκολ του Καββαδία στο 81′, στην επαναφορά από το δοκάρι του Θώδη.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Μπεδρελής): Γκάρας, Παδάρας (41′ Γκατζόγιας), Λεωντσάκος, Τενεκές, Γιανναράκης, Γράβας (87′ Κιούπης), Κακουλίδης (64′ Τριανταφύλλου), Αγγελόπουλος, Φάκης, Τσάπαρης, Τσιλιγγίρης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Καλαντζής, Ντόβας, Γρηγοριάδης, Μπακαδήμας, Δ. Γιαννιώτης, Τσιγγάρας, Τσιαντής (77′ Θώδης), Φραντζέσκος, Πανταζής (57′ Φυτόπουλος), Καββαδίας, Σκόνδρας (52′ Διγκόζης).