Άρης – Παναθηναϊκός 1-2: Τρία στα τρία από τους «πράσινους»

Συνεχίζουν οι Κ19 του Παναθηναϊκού χωρίς καμία βαθμολογική απώλεια στο πρωτάθλημα, καθώς κατάφεραν να πάρουν και το εκτός έδρας ντέρμπι με τον Άρη! Ο Παναθηναϊκός νίκησε μέσα στη Θεσσαλονίκη με 2-1, για την 3η αγωνιστική της Super League K19.

Στο 28′ ο Αθανασακόπουλος έκανε το 0-1 με ωραίο γυριστό σουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πίεσε και στο 67′ ο Σιούτας κέρδισε το πέναλτι. Φάση στην οποία αποβλήθηκε ο Ηλιάδης των φιλοξενούμενων.

Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Μπακούτσης, ο οποίος έκανε το 1-1.

Ο Παναθηναϊκός παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα, κατάφερε να πάρει το τρίποντο, όταν στο 88′ ο Αθανασόπουλος έκανε τη σέντρα και ο Σαμαράς με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-2!

Να σημειωθεί πως στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μαρμαρίδης των γηπεδούχων.

ΑΡΗΣ (Κώστας Καζάνας): Παρίσης, Μαρμαρίδης, Μέρο, Σεγκέργκης, Μπαγκαλιάνης, Τσαγκαλίδης, Χατζηπιρπιρίδης, Καράμπελας, Κοντοπούλης, Μπακούτσης, Μπαλικτσής, ενώ αγωνίστηκαν και οι Καλαϊτζής, Κριμιτζάς, Κατσουλίδης, Σιούτας και Βασιλόπουλος.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογιώργος, Σαντικάι, Σπίνος, Ζαγαρίτης, Βαγιανίδης, Ηλιάδης, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Καλομοίρης, Σαμαράς, Σούλτσε, ενώ έπαιξαν και οι Νιάρχος, Καρβούνης, Σιδεράς και Τουρκοχωρίτης.