Έβαλε… φωτιά στο τελευταίο τέταρτο και πήρε το «διπλό»!

Στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε ο Ατρόμητος στη Superleague Κ20, μετά την εκτός έδρας νίκη με 2-1 στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος! Η ομάδα του Περιστερίου παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και πήρε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά καλοί και μπόρεσαν να προηγηθούν νωρίς στο ματς. Με την ολοκλήρωση του πρώτου τέταρτου (15′) η ΑΕΚ μπόρεσε να κάνει το 1-0 με σκόρερ τον Γιούση.

Στο δεύτερο μέρος όμως ο Ατρόμητος ανέβασε αισθητά την απόδοσή του και μπόρεσε στο τελευταίο τέταρτο, συμπεριλαμβανομένου και τις καθυστερήσεις, να φτάσει στο νικηφόρο αποτέλεσμα. Στο 80′ ο Νάτσος ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα ο Νταβιώτης ήταν αυτός ο οποίος ολοκλήρωσε την ανατροπή και διαμόρφωσε το τελικό 1-2!

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Ψάνης, Ασπρογιάννης, Τσιβελεκίδης, Μπάμπης, Σαρδέλης, Μπότος (70′ Στυλιανόπουλος) Χριστόπουλος, Γιούσης (86′ Μούλτσιας) Σπηλιώτης (70′ Μωραϊτάκης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Κινάλης, Τάμπας (46′ Παπαδογιωργάκης) Βιταλιώτης, Λώλος, Στρούγγης, Ιμέρι, Νταβιώτης, Παυλής (69′ Κοτσίκος) Τριμμάτης, Λαζαρίδης (85′ Χατζοβασιλάκης) Νάτσος.