Έβγαλε πάθος ο ΠΑΣ και νίκησε τον Ατρόμητο!

Σημαντική νίκη για ψυχολογικούς λόγους πήρε ο ΠΑΣ Γιάννινα στο γήπεδό του απέναντι στον Ατρόμητο με 2-1! Οι Γιαννιώτες εκμεταλλεύτηκαν το πάθος που έβγαλαν στο γήπεδο, αλλά και το γεγονός ότι οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες και αγωνίστηκαν με μειονέκτημα για ένα ολόκληρο ημίχρονο.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν στο ματς, όταν στο 27′ ο Λιάππης με ατομική ενέργεια βρέθηκε απέναντι στον Κίναλη και πλάσαρε για το 1-0!

Ο Ατρόμητος είχε την ευκαιρία του για να ισοφαρίσει στο 35′ με την ευκαιρία του Ιμέρι, αλλά ο Βενετικίδης αντέδρασε σωστά και έδιωξε το πλασέ από κοντά.

Στη συνέχεια η ομάδα του Περιστερίου έμεινε με δέκα εξαιτίας της αποβολής του Τάμπα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ εκμεταλλεύτηκε το αριθμητικό του πλεονέκτημα και στο 62′ έκανε το 2-0 με τον Πήλιο.

Ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά έψαξε κάτι στο ματς, χάνοντας ευκαιρία με τον Τριμμάτη στο 89′, ενώ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο ίδιος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Βενετικίδης, Τσιντάς, Μελιγγιώτης, Γώγος, Βασιλάκης, Νικολόπουλος (83′ Τσούνης), Λιάππης (81′ Αλεξίου), Λιάσος, Ελ. Παπαδόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος (76′ Κάγια), Πήλιος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Τάμπας, Βιταλιώτης, Παπαδογιωργάκης, Λώλος, Ιμέρι, Νταβιώτης, Κοεχλέρ (46′ Κότσικος), Τσεκερίδης (70′ Τριμμάτης), Λαζαρίδης, Νιτσάκης.