Τελευταiα Νeα:

Έδωσε τη νίκη στο τέλος ο Σπίντζος στον Πλατανιά!

Λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, πήρε τη νίκη ο Πλατανιάς εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0, για την 22η αγωνιστική της Superleague K20! Οι Κρητικοί κατάφεραν να σημειώσουν το γκολ που έκανε τη διαφορά στο 88′, με σκόρερ τον Σπίντζο!

Μάλιστα οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να είχαν προηγηθεί νωρίτερα στο ματς, αλλά ο Τσιφτσής αντέδρασε σωστά στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης σε πέναλτι που εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι με τον Ρουσάκη.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κουράκης, Λέκας, Ουές, Τσατσαρώνης, Λάμτσε (70′ Σπίντζος), Φούφλια, Παπανικολάου, Μαθιουδάκης (46′ Α. Αμαραντίδης), Βαφειάδης (65′ Τσακμάκης), Ρουσάκης, Σκουλουδάκης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Κώστας Μπεντεβής): Τσιφτσής, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσης, Ζορμπάς, Κοντογιαννόπουλος, Διαμαντόπουλος (75′ Κοτσόπουλος), Γκίτσης, Δουβίκας, Απειραφίτης (60′ Συρεγγέλας), Ρόγης.