Έκανε τα πάντα ο Αποστόλου και έδωσε τη νίκη!

Τους τρεις βαθμούς της νίκης κατάφερε και πήρε στο γήπεδό του ο Πανιώνιος απέναντι στον Ατρόμητο, για τη Superleague K20 με το τελικό 3-1! Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν κάποιο καλό πρόσωπο, αλλά στο δεύτερο μέρος μπήκαν και τα τέσσερα γκολ και η εικόνα του παιχνιδιού ήταν εντελώς διαφορετική.

Ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο 45λεπτο της αναμέτρησης, με τους Περιστεριώτες να σημειώνουν το 0-1 με το αυτογκόλ του Δάβρη στο 63′. Από εκεί και πέρα ο προπονητής των γηπεδούχων, Δημήτρης Κοροπούλης, έβαλε στο παιχνίδι τους Αρσενίδη και Αποστόλου οι οποίοι έδωσαν το κάτι παραπάνω στον Πανιώνιο στον χώρο της μεσαίας γραμμής και ιδιαίτερα ο τελευταίος άλλαξε τη ροή του αγώνα.

Στο 75′ ο Αποστόλου έβγαλε την ασίστ στον Γλυνό, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ τέσσερα λεπτά οι ίδιοι πρωταγωνιστές έδωσαν το προβάδισμα στον Πανιώνιο με 2-1. Με τον Αποστόλου να κάνει την πάσα και ο Γλυνός, εκ των κορυφαίων του ματς, να χρίζεται για δεύτερη φορά σκόρερ. Οι γηπεδούχοι πλέον είχαν πάρει την ψυχολογία με το μέρος τους και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντωνακόπουλος έβγαλε ωραία πάσα στον Αποστόλου ο οποίος μετά από τις δύο ασίστ που είχε νωρίτερα, πρόσθεσε και ένα γκολ στην εμφάνισή του!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Μπέτσας, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνης (64′ Αρσενίδης), Γλυνός (81′ Βλάχος), Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Μερκούρης (58′ Αποστόλου).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Σαμπατάκος, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Κρουσέλ, Στρούγγης, Παυλής, Ρόχα, Φαρία, Τριμμάτης, Λαζαρίδης, Νταβιώτης, ενώ μπήκαν Ιμέρι, Δαλκαφούκης, Κοτσίκος.