Έκανε την έκπληξη ο Πλατανιάς, νίκησε τον Ολυμπιακό!

Στα Χανιά έγινε η έκπληξη της 25ης αγωνιστικής της Superleague, όπου ο γηπεδούχος Πλατανιάς νίκησε τον Ολυμπιακό με 2-1!

Οι «ερυθρόλευκοι» τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες, ενώ από την άλλη ο Πλατανιάς με 10, σε έναν αγώνα με μεγάλη ένταση.

Οι γηπεδούχοι στο 45′ προηγήθηκαν με τον Σινγκ, ενώ το 2-0 έκανε στο 76′ ο Πουρζιτίδης! Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε τρία λεπτά αργότερα, στο 79′, με τον Βάρκα, χωρίς όμως στη συνέχεια να καταφέρει κάτι άλλο από τη στιγμή που στο 82′ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ξενιτίδης και στο 88′ ο Βάρκας, ενώ στο ίδιο λεπτό βγήκε από το παιχνίδι και ο Λάμτσε των Κρητικών.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Μανώλης Σκύβαλος): Τζολάκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Κατσαρός, Λάμτσε, Πουρζιτίδης, Τζουανάκης, Ζίκο (60′ Τζουγκράκης), Αναστασόπουλος (65′ Νίκολι), Μαθιουδάκης (90′ Σμυρλάκης), Σινγκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Καράδαης, Πανάγου, Γαλούπης, Ράμα, Τσιμπούκας, Πέιος (69′ Κουγιός), Τσιριγώτης (60′ Χατζηιωαννίδης), Ξενιτίδης, Βάρκας, Κατσούκης (54′ Βοΐλης), Βρουσάι.