Έκανε τη… δουλειά του ο Ολυμπιακός

Το τελευταίο τους επίσημο ματς για το 2017 έδωσαν οι Νέοι του Ολυμπιακού, καθώς υποδέχτηκαν την ΑΕΛ στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη στο πλαίσιο της 1ης εξ αναβολής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Superleague K20. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και τελείωσαν ουσιαστικά το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο!

Η ομάδα του Πειραιά από την αρχή του ματς πίεζε τον αντίπαλό της για να καταφέρει να προηγηθεί από νωρίς και στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης μπόρεσε να πάρει κεφάλι στο σκορ! Στο 16′ έγινε χέρι από ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ μέσα στην περιοχή, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βάρκας, ο οποίος και έκανε το 1-0 στον αγώνα!

Στη συνέχεια οι «ερυθρόλευκοι» έψαξαν αρκετά ένα δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο και το κατάφεραν αυτό στο 44′! Λάθος διώξιμο των αμυντικών της ΑΕΛ, πλασέ του Βοΐλη και 2-0 στο ματς για τον Θρύλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός «κυνήγησε» να σημειώσει και άλλα γκολ, χωρίς όμως επιτυχία αφού στάθηκε και άτυχος. Στο 62′ ο Βοΐλης είχε δοκάρι, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Χονδρουδάκη στο 87′.

Έτσι τελείωσε το ματς με το 2-0 υπέρ του Ολυμπιακού, το οποίο είχε διαμορφωθεί από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σκαφίδας, Πανάγου (70′ Ζιάκας), Κουγιός, Αγιώτης, Ράμα, Πέιος (60′ Χονδρουδάκης), Κωστανάσιος, Τσερκώνης, Βάρκας (66′ Τσιριγώτης), Χατζηιωαννίδης, Βοΐλης.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Σαφαρίκας, Καραλής, Τάρτας, Καραθάνος, Γαλεάδης, Πλατάνας (65′ Καραμπίνας), Νούσιος, Κυρμιτσής, Σάλταρης (57′ Γκαλγκανόπουλος), Βαφειάδης, Μπιγκάνος.