Έκανε τη… ζημιά ο Πανιώνιος!

Ο Πανιώνιος «τιμώρησε» τον Παναθηναϊκό στη μεταξύ τους αναμέτρηση, καθώς δεν παρουσιάστηκε όπως έπρεπε και έτσι έχασε βαθμούς στο εκτός έδρας ματς στην προσπάθεια που κάνει για την κατάκτηση του τίτλου, παίρνοντας έτσι πλεονέκτημα ο ΠΑΟΚ!

Οι «κυανέρυθροι» ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν μάλιστα να προηγηθούν με 2-0 στο παιχνίδι, αλλά στα τελευταία λεπτά ο Παναθηναϊκός περισσότερο με ατομικές ενέργειες μπόρεσε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να πάρει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας.

Μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης ο Δημητρίου με προβολή άνοιξε το σκορ στον αγώνα, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε το 2-0 για τον Πανιώνιο και συγκεκριμένα στο 65′ με την κεφαλιά του Τσιντώνη!

Μάλιστα στη συνέχεια ο Πανιώνιος ήταν αυτός που είχε ευκαιρίες για ένα τρίτο γκολ.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως οι «πράσινοι» εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν και στο 83′ ο Ντίκο μείωσε σε 2-1 μετά από ατομική ενέργεια και σουτ που έκανε, ενώ στο 90′ ο Σέχου με προβολή διαμόρφωσε το τελικό 2-2 στο παιχνίδια!

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Νίκας, Αγγέλης, Μπέτσας, Μίκο, Γιαννής, Φίλον (68′ Οικονόμου), Σουσώνης (15′ λ.τρ. Γρηγορόπουλος), Καραχάνας, Τσιντώνης (68′ Μιτζάλι), Δημητρίου, Μαχαίρας.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Κώστας Φρατζέσκος): Ξενόπουλος (46′ λ.τρ. Χαλκίδης), Οικονομόπουλος, Ντόκο, Μαυρομάτης, Θεοχάρης, Αποστολάκης, Σκεντεράι (65′ Ξεπαπαδάκης), Καλομοίρης, Εμμανουηλίδης, Σέχου, Δουγένης (46′ Παπαδόπουλος).