Έκανε το τρία στα τρία εντός έδρας ο Παναθηναϊκός

Πήρε αυτό που ήθελε ο Παναθηναϊκός στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννινα για το πρωτάθλημα των Κ19. Οι «πράσινοι» νίκησαν με 2-0 την ομάδα των Ιωαννίνων πραγματοποιώντας το τρία στα τρία στο Κορωπί.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά στο ματς και στο 11′ ήρθε το 1-0, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα πέρασε από αρκετούς και κατέληξε στον Τζαβίδα ο οποίος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ. Ο Παναθηναϊκός δεν περιορίστηκε σε αυτό. Ήρθε το 2-0 στο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου από κόρνερ του Αθανασακόπουλου και κεφαλιά του Καραγιάννη!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης (28′ Παλασκώνης), Παρασκευόπουλος, Καραγιάννης, Ζερβόπουλος, Ηλιάδης (70′ Σαντικάι), Τζαβίδας (55′ Καλομοίρης), Σερπέζης, Παπαδόπουλος, Αθανασακόπουλος, Ζαγαρίτης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Μάριος Παναγιώτου): Βενετικίδης, Κάγια, Μελιγγιώτης, Βασιλάκης, Γώγος, Λιάσος, Παπαδόπουλος (74′ Μπούμπας), Νάουμετς (65′ Θεοχάρης), Λιάπης (82′ Καραμποΐκης), Πήλιος, Ντόλοβατς.