Τελευταiα Νeα:

Έκανε το τρία στα τρία ο Ατρόμητος

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρίσκεται ο Ατρόμητος στη Superleague K20, έχοντας ένα ματς παραπάνω, ενώ παράλληλα πέτυχε και το απόλυτο με τρία στα τρία στο πρωτάθλημα! Η ομάδα του Περιστερίου νίκησε στο δημοτικό γήπεδο του Ρουφ τον ΠΑΣ Γιάννινα με 3-0, φτάνοντας έτσι τους 9 βαθμούς σε τρεις αγώνες.

Στο 31ο λεπτό του αγώνα ο Παυλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ στο 43′ ο ΠΑΣ έμεινε με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της απευθείας κόκκινης κάρτας που δέχτηκε ο Ζώγκος για αντιαθλητική συμπεριφορά.

Ο Ατρόμητος συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και στο 58′ ο Χιλάι εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο την ωραία πάσα του Νταβιώτη και έκανε το 2-0, ενώ στο 68′ ο Νάτσος διαμόρφωσε το τελικό 3-0 για την ομάδα του Περιστερίου!

Μάλιστα το σκορ θα μπορούσε να ήταν και μεγαλύτερο, καθώς ο Ατρόμητος είχε αρκετές χαμένες ευκαιρίες και δύο δοκάρια με τους Νάτσο και Τάμπα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Λώλος, Βιταλιώτης, Λαζανάς, Τάμπας, Νάτσος, Ιμέρι, Παυλής, Τσεκερίδης, Νταβιώτης, Κότσικος, ενώ έπαιξαν και οι Χιλάϊ, Χατζοβασιλάκης, Ρούνης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Βενετικίδης, Ψαρράς, Γρηγοριάδης, Ζώγκος, Βασιλάκης, Μπελλάς (25′ Νικολόπουλος), Φάικ, Λιάσος, Ντόλοβατς, Ζαχαρός (55′ Λ. Παπαδόπουλος), Κ. Παπαδόπουλος (67′ Λιάπης).