Έκλεισε με νίκη επί του Παναθηναϊκού, ο Ατρόμητος τη χρονιά του

Τη νίκη με 2-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Κορωπίου, πήρε ο Ατρόμητος κόντρα στον Παναθηναϊκό για το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου της Superleague K15. Η ομάδα του Περιστερίου μέχρι τις τελευταίες αγωνιστικές της κανονικής διάρκειας διεκδικούσε την πρόκριση στον τελικό, όμως δεν τα κατάφερε και κατέκτησε τη δεύτερη θέση, καθώς ολοκλήρωσε τις επίσημες υποχρεώσεις του για τη φετινή σεζόν.

Το ματς ήταν αρκετά καλό από πλευράς ποιότητας, με τις δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο να είναι άτυχες. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 10′ με τον Κουτσούκο, ενώ ο Παναθηναϊκός… απάντησε έχοντας δύο δοκάρια στο 25′ και το 30′!

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των «πρασίνων» κατάφερε να προηγηθεί στο 55′ με την κεφαλιά του Μητρόπουλου και τέσσερα λεπτά μετά ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κωστόπουλο. Ένα λεπτό μετά την ισοφάριση, συγκεκριμένα στο 60′, ο Ρουσόπουλος του Ατρόμητου αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρά όμως το αριθμητικό τους μειονέκτημα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, 80+2′, να κάνουν το 1-2 με τον Τσουρούλα και να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης κλείνοντας θετικά τη χρονιά τους.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Άρης Κυριαζής):

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Σάλτας, Ρουσόπουλος, Ρίζος, Τσουρούλας, Σέλινας, Καρδάμης, Μακρυγιαννάκης, Πιέτρης, Ρονάλντο, Κουτσούκος, Πομώνης.