«Έκοψε» βαθμούς ο Λεβαδειακός στον Ολυμπιακό

Την έδρα του εκμεταλλεύτηκε ο Λεβαδειακός απέναντι στον Ολυμπιακό, στη μεταξύ τους αναμέτρηση για το Νότιο όμιλο της Super League Κ15, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2.

Οι γηπεδούχοι είχαν ως πρωταγωνιστή στο ματς τον Παπανδρέου, ο οποίος στο 8′ είχε δοκάρι, όμως ο Ολυμπιακός κατάφερε να εκμεταλλευτεί την πρώτη του ευκαιρία και μόλις στο επόμενο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Αρσενίδη!

Στο 11′ όμως ο Λεβαδειακός μπόρεσε να ισοφαρίσει με το γκολ του Παπανδρέου.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε δυνατό τέλος, καθώς στο 86′ οι «ερυθρόλευκοι» πήραν κεφάλι ξανά στο σκορ με το γκολ του Κίτσου, αλλά ο Παπανδρέου και πάλι ισοφάρισε σε 2-2 στο 89′ μετά από λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού!

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Καντάς): Λατολάρι, Παλιάτσας (87′ Θανάσι), Δεληγιάννης (87′ Λιάσκος), Μούτσος (87′ Αντάμης), Μολές, Λεχουρίτης, Αποστολάκης (57′ Τζιόλης), Σταυρογιάννης, Λέτης, Παπανδρέου, Σκλαβούνος (77′ Χουσιάδας).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Τζολάκης, Τσάβος, Κεραμιδάς, Τιμολέων, Ασλανίδης, Γούλας, Γεωργακόπουλος, Αρσενίδης, Σταμούλης, Λιάτσος, Κατσαβάκης, ενώ έπαιξαν και οι Παπαδόπουλος, Συρμής, Τόλιος, Ντόι.