«Έκοψε» βαθμούς στην Ξάνθη η Λαμία

Στην πρώτη της βαθμολογική απώλεια ανάγκασε η Λαμία την Ξάνθη, για τον Βόρειο όμιλο της Super League K17 με το ισόπαλο 1-1.

Η ομάδα της Φθιώτιδας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στην Ξάνθη, με τους γηπεδούχους να αισθάνονται και άτυχοι αφού είχαν τις μεγαλύτερες ευκαιρίες στον αγώνα για τη νίκη.

Δοκάρι είχε στο πρώτο ημίχρονο ο Γκαρνέτας, με τη Λαμία όμως να ανοίγει το σκορ στο 41′ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νικολόπουλου!

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 55′ με τον Μανίσογλου, ενώ στο 67′ ο τερματοφύλακας της Λαμίας, Μαυράδας, απέκρουσε πέναλτι του Κοτόπουλου και οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Καρά Ισμαήλ Τσατάι, Δήμος, Τσιεγγελίδης, Μανίσογλου, Νιαζήφογλου, Κωσταρέλης (85′ Χασάνογλου), Μπαζοΐδης (46′ Μολώνης), Δημητριάδης (46′ Τσιπούρας), Γκαρνέτας, Κοτόπουλος, Τσιτσεκίδης (85′ Ασήμογλου).

ΛΑΜΙΑ (Απόστολος Καραπλής): Μαυράδας, Γιαννακάκος, Σπαθούλας, Γεωργούσης, Σεντής, Κωστάκος, Ματθαίου, Τζιος, Γεμενής (50′ Τόλα), Νικολόπουλος, Τσιάτσιος.