«Έκοψε» στο 94′ τον Ολυμπιακό ο Αστέρας!

Την πορεία προς την πρώτη θέση, «έκοψε» από τον Ολυμπιακό ο Αστέρας Τρίπολης με το ισόπαλο 1-1 στην Αρκαδία! Οι «ερυθρόλευκοι» ήθελαν τη νίκη για να πιάσουν στην πρώτη θέση τον Παναθηναϊκό, περιμένοντας το αποτέλεσμα των «πρασίνων» εκτός έδρας με τον Απόλλων Σμύρνης, όμως ο Αστέρας είχε διαφορετική άποψη και μάλιστα του «έκοψε» τους βαθμούς της νίκης στις καθυστερήσεις!

Ο Ολυμπιακός δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε στον αγώνα και το… πλήρωσε στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ματς.

Αρχικά οι «ερυθρόλευκοι» στο 15′ προηγήθηκαν στο 15′ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βάρκα, ενώ στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες με τον σκόρερ και τον Χατζηιωαννίδη, χωρίς όμως να βρουν τον επιθυμητό στόχο για ένα δεύτερο γκολ.

Έτσι στο δεύτερο ημίχρονο ο Αστέρας όσο έμενε το 0-1 άρχισε να ανεβαίνει, μέχρι που πίεσε τον Ολυμπιακό και στο 94′ ο Τζίμας κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσιμόπουλος, Ζήσης, Φωτόπουλος, Ζορμπάς, Αντζουλάς, Μαρίνος, Τσέκος, Κανελλόπουλος, Τζίμας, Γλέζος, Γιανγκ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Πανάγου, Τσερκώνης, Λάμπρου, Ράμα, Πέιος (68′ Τσιριγώτης), Ξενιτίδης, Νεοφυτίδης, Βάρκας, Χατζηιωαννίδης (90+2′ Φυτόπουλος), Βοΐλης (83′ Αγιώτης).