«Έκοψε» τον Παναθηναϊκό ο Απόλλων

Τον βαθμό της ισοπαλίας πήρε ο Απόλλων Σμύρνης στο εντός έδρας ματς του Νοτίου ομίλου της Super League K17 με τον Παναθηναϊκό, με το τελικό 1-1! Η ομάδα της Ριζούπολης θα μπορούσε μάλιστα να πάρει και κάτι παραπάνω από τον αγώνα, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο είχε και δοκάρι για ένα δεύτερο γκολ.

Όπως και από την πλευρά τους οι «πράσινοι» είχαν στο πρώτο ημίχρονο δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση φάουλ για να κάνουν το 2-0, αφού στο 20′ είχε γίνει το 1-0 στο ματς.

Οι γηπεδούχοι όμως στο δεύτερο μέρος ανέβασαν αρκετά την απόδοσή τους και ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Καρβουνιάρη στο 67′.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Στάγκος, Καρβουνιάρης, Φράρος, Λυκούδης, Βλαχονικολέας, Γιαννάκι, Κοντογιαννάτος, Σαλάτας, Λιάσκος, Μιχαλόπουλος, Καραγιάννης, ενώ μπήκαν και οι Γκούφας, Κάσος, Χριστόπουλος, Ζαχαρίου.