Ένα βήμα πιο κοντά στη μαθηματική κατάκτηση του τίτλου!

Μόλις δύο βαθμούς από τη μαθηματική κατάσταση του τίτλου της Superleague Κ20, βρίσκονται οι Νέοι του Ολυμπιακού μετά την κατάκτηση των τριών βαθμών στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κέρκυρα! Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν με 2-0 στο νησί των «Φαιάκων» στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής και έκαναν ένα ακόμη βήμα για να κόψουν από… νωρίς το βήμα στην κούρσα του τροπαίου!

Η ομάδα του Πειραιά κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο ματς στο 66′ με το σουτ του Κιρτζιαλίδη, ενώ το 0-2 διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με πλασέ του Κωστανάσιου.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Λαδάς, Βλάχος, Γραμμένος, Τζατζανάς, Ματσοβίλα, Τσιριγώτης, Βασιλάκης, Τσάνης, Τρεπεκλής, Ζαΐμι, Μίσκου, ενώ έπαιξαν και οι Κυζιρίδης, Γεωργόπουλος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): Γαβαλάς, Κουγιός (73′ Ξύδας), Νικολάου (55′ Βρουσάι), Τόλι, Φουάσης, Μεγαρίτης, Λάμπρου, Ξενιτίδης, Κιρτζιαλίδης, Κωστανάσιος, Βάρκας (69′ Καμπετσής).