Ένα πεντάλεπτο ήταν αρκετό για τον ΠΑΟΚ!

Μέσα σε πέντε λεπτά «καθάρισε» ουσιαστικά το παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ ο ΠΑΟΚ στη Σουρωτή! Οι Θεσσαλονικείς υποδέχτηκαν τους «κιτρινόμαυρους» για την 4η αγωνιστική της Super League και νίκησαν εύκολα με 4-0, σημειώνοντας τα τρία γκολ σε ένα πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο!

Στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης άρχισε ο καταιγισμός του ΠΑΟΚ, όταν Γαϊτανίδης πήρε την μπάλα από τον Τζοβάρα και εκείνος με πλασέ έκανε το 1-0, ενώ στο 39′ οι ρόλοι αντιστράφηκαν. Ο Τζοβάρας δημιούργησε και ο Γαϊτανίδης ήταν ο σκόρερ για το 2-0. Και στο 41′ πάλι με τους ίδιους πρωταγωνιστές και με την ίδια σειρά ήρθε το 3-0 με κεφαλιά αυτή την φορά από τον Γαϊτανίδη.

Το τελικό 4-0 ήρθε στο 86′ με τον Μιχαηλίδη να κάνει την βαθιά μπαλιά για τον Λύρατζη και εκείνος με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ.

Να σημειωθεί πως η ΑΕΚ ολοκλήρωσε το ματς με δέκα παίκτες, καθώς στο 86′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Γιούσης.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Παπαδόπουλος, Τσαούσης, Λύρατζης, Μιχαηλίδης, Διαμαντής, Μπαλογιάννης (60′ Σαλαμούρας), Χατζηστραβός, Τσιγγάρας, Γαϊτανίδης (60′ Πανίδης), Τζοβάρας (75′ Πουρναράς), Δούμτσης.

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Σταμούλης, Ποζατζίδης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπογκντάνι, Πατρινός (54′ Τάμπας) Μπότος (71′ Τσέλιος) Χριστόπουλος, Γιούσης, Μαχαίρας (70′ Μάρκου).