Έσπασαν… καρδιές στα Χανιά με Ατρόμητο!

Αγώνας ο οποίος σε καμία περίπτωση δεν ήταν για… καρδιακούς, ήταν αυτός που έγινε στα Χανιά όπου ο Πλατανιάς υποδέχτηκε τον Πλατανιά για τη Superleague K20. Οι φιλοξενούμενοι νίκησαν με 3-2, σε ένα ματς όμως το οποίο ήταν για γερά νεύρα.

Η ομάδα του Περιστερίου μπόρεσε να πάρει κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Στρούγγη στο 12′, ενώ το 1-1 έγινε στο 52′ με τον Σκουλουδάκη, όμως η ισοπαλία δεν κράτησε για πολύ καθώς στο 57′ ο Ατρόμητος προηγήθηκε ξανά με 1-2 χάρη σε γκολ του Νταβιώτη.

Ο Πλατανιάς όμως αντέδρασε ξανά και έφερε τον αγώνα στα ίσια στο 63′ με τον Παπανικολάου να σημειώνει το 2-2! Στο 78′ όμως ο Πλατανιάς είχε αποβολή με τον Ουές και ο Ατρόμητος με πέναλτι στο 80′ διαμόρφωσε το τελικό 2-3 στα Χανιά παίρνοντας μία σημαντική νίκη!

Με τους γηπεδούχους να έχουν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα, αλλά το πέναλτι του Παπανικολάου κατάφερε και έδιωξε ο τερματοφύλακας Κίναλης, ο οποίος έγινε ο… ήρωας του Ατρόμητου στο ματς.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Κορωνάκης, Τσατσαρώνης, Αμπνέλ, Λέκα, Ζίκο, Παπαδάκης, Παπανικολάου, Ρουσάκης, Σκουλουδάκης, Ουές, ενώ έπαιξαν και οι Καμπόσος, Λάμτσε, Μαθιουδάκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κρουσέλ, Παναγιωτόπουλος, Νταβιώτης, Παυλής, Κάιο, Δαλκαφούκης, Τσατσόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν και οι Μαραγκουδάκης, Εντουάρντο, Ιμέρι.