Τελευταiα Νeα:

Έφερε τα… πάνω κάτω μέσα σε τέσσερα λεπτά!

Στα τελευταία είκοσι λεπτά του αγώνα Πανιώνιος-Ηρακλής έγιναν τα πάντα! Οι γηπεδούχοι ναι μεν ήταν καλύτεροι από τον αντίπαλό τους στο μεγαλύτερο μέρος του ματς για την 21η αγωνιστική της Superleague K20, όμως ήταν και αυτοί οι οποίοι έμειναν πίσω στο σκορ.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Πανιώνιος θα μπορούσε να είχε προηγηθεί, αλλά το φάουλ του Βουκελάτο στο 30′ σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων. Ό,τι δεν μπόρεσε να κάνει η γηπεδούχος ομάδας, το έκανε ο Ηρακλής στο 75′! Οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να προηγηθούν στο 75′ με το γκολ του Αμαραντίδη και ενώ προσπάθησαν να διατηρήσουν το υπέρ τους προβάδισμα μέσα σε τέσσερα λεπτά τα πάντα άλλαξαν!

Ο Πανιώνιος που πίεζε συνέχεια τον αντίπαλό του, έφτασε στην ισοφάριση σε 1-1 στο 87′ με τον Αρσενίδη και δεν σταμάτησε όμως εκεί! Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βουκελάτος έδωσε τη νίκη στους γηπεδούχους με δικό του γκολ, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Δημήτρης Κοροπούλης): Αστράς, Τσιώλης, Μπέτσας, Δάβρης, Σταυρόπουλος, Γκίνη, Βουκελάτος, Παπανικολάου, Αντωνακόπουλος, Οικονομίδης, Γλυνός, ενώ μπήκαν και οι Αποστόλου, Αρσενίδης, Αναστόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάκης Αναστασιάδης): Παπαδόπουλος, Ορφανίδης, Μυλωνάς, Χατζηδήμπας, Ρότας, Βλαχόπουλος, Δοξάκης (87′ Γκιάτας), Αμαραντίδης, Δούμτσος, Δραγάνης, Συμεωνίδης.