Έφυγε με τον βαθμό από το Κορωπί

Τον βαθμό της ισοπαλίας απέναντι στον Παναθηναϊκό, απέσπασαν οι Κ17 του Ατρόμητου στο Κορωπί με το μεταξύ τους 1-1.

Η ομάδα του Περιστερίου μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί στον αγώνα με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζούνη στο 53ο λεπτό της αναμέτρησης!

Ο Παναθηναϊκός όμως μπόρεσε να ισοφαρίσει δέκα λεπτά με το γκολ του Σερπέζη, ο οποίος και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Μπότσαρης, Βαγιαννίδης, Παρασκευόπουλος, Σπίνος, Δάκτυλας, Ηλιάδης, Αλεξανδρόπουλος, Σαμαράς, Σερπέζης, Αθανασακόπουλος, Τζαβίδας. Επιπλέον αγωνίστηκαν και οι: Ντοματάς, Κώστας, Ζαγαρίτης και Καλαμπόκας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Διονύσης Σάσσαλος): Μανδάς, Καλιμούκος (80′ Πολίτης), Ρίζος, Ανδριόπουλος, Αθανασίου, Ξενοπαναγος, Σάσσαλος, Καστόρης (90′ Αλτάνης), Βαγγέλης (70′ Μπουρντένης), Ζούνης (80′ Σάνι), Κολινιάτης (85′ Δακτυλίδης).