Έφυγε με το «διπλό» στις καθυστερήσεις!

Τη νίκη με ανατροπή και στις καθυστερήσεις, κατάφερε και πήρε ο Αστέρας Τρίπολης στο ματς της 19ης αγωνιστικής της Super League K19, με 2-1 στην έδρα του Απόλλων Σμύρνης!

Η ομάδα της Ριζούπολης μπήκε δυνατά στο ματς και μπόρεσε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα στη συνέχεια θα μπορούσε να είχε σημειώσει και ένα δεύτερο γκολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Αστέρας αντέδρασε και στο 53′ ισοφάρισε σε 1-1 με την κεφαλιά του Τερεζίου. Και ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι την ανατροπή τους στο σκορ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, επίσης με κεφαλιά και σκόρερ τον Χριστόπουλο, ο οποίος και διαμόρφωσε το τελικό 1-2!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Λευτέρης Βελέντζας):

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιάννης Δουβίκας): Τσιμόπουλος, Διαμαντόπουλος, Κάρδαρης, Παπαδόπουλος, Χριστόπουλος, Αλάτζε, Καλογεράκης (46′ Μπόνιος), Κανελλόπουλος (46′ Κωτσόπουλος), Τζίμας, Γλέζος, Τερεζίου (69′ Μπλάτσος).