Έφυγε νικητής στο 92′ ο Παναθηναϊκός από το Περιστέρι!

Μεγάλη νίκη σημείωσαν οι Κ17 του Παναθηναϊκού στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ατρόμητο, για το Νότιο όμιλο της Superleague K17! Οι «πράσινοι» κατάφεραν να φύγουν από το Περιστέρι με το νικηγόρο 3-2, σκοράροντας το γκολ της νίκης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων!

Το παιχνίδι ήταν αρκετά καλό για όσους το παρακολούθησαν από κοντά, με τους γηπεδούχους να προηγούνται μόλις στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης με το γκολ του Βαγγέλη μετά από πάσα του Κολινιάτη. Στη συνέχεια όμως ο Παναθηναϊκός αντέδρασε και στο 30′ κατάφερε να ισοφαρίσει με την κεφαλιά του Μαυρουδή, ενώ ο Καραγιάννης έκανε το 1-2!

Ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 89′ με τον Ρονάλντο, όμως οι «πράσινοι» δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και στο 92′ πήραν τη νίκη με το γκολ του Μαυρουδή!

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Διονύσης Σάσσαλος): Μανδάς, Πολίτης (86′ Καλιμούκος), Ρίζος (75′ Αλτάνης), Ανδριόπουλος, Αθανασίου, Ξενοπανάγος, Σάσσαλος, Ζούνης, Κολινιάτης (53′ Καστόρης), Βαγγέλης (68′ Ρονάλντο), Μπουρντένης (58′ Δακτυλίδης).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Σωτήρης Συλαϊδόπουλος): Μπότσαρης, Βαγιανίδης, Παρασκευόπουλος, Καραγιάννης, Σαντικάι, Μαυρουδής, Σαμαράς, Αθανασακοπουλος, Σερπέζης, Τζαβίδας, Ντοματάς, ενώ έπαιξαν και οι Ζαγαρίτης, Δάχτυλας, Αναστόπουλος, Σπίνος.