Έ«χ»ασε τη νίκη στις καθυστερήσεις ο Λεβαδειακός!

Δεν βγήκε νικητής στο ματς της 12ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον Λεβαδειακό. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να πάρουν τον έναν βαθμό στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Στο 35′ ο Αστέρας είχε δοκάρι με τον Ρόμπερτ, ενώ από την άλλη ο Λεβαδειακός είχε μία καλή ευκαιρία με τον Νίκα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Λεβαδειακός κατάφερε να προηγηθεί στο ματς, όταν ο Νίκας βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1 στο 70′!

Ένα τέταρτο μετά ο Τσίμπος των Βοιωτών αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Αστέρας πίεσε εκμεταλλευόμενος το αριθμητικό του πλεονέκτημα.

Έτσι κατάφερε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να ισοφαρίσει με το γκολ του Φωτόπουλου!

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Καπετάνος, Ασημάκης, Ρόμπερτ, Ζήσης, Χριστόπουλος (75′ Κομνηνός), Ατζουλάς, Γλέζος, Κανελλόπουλος, Μαρίνος (60′ Φωτόπουλος), Τσανγκ, Νικολακόπουλος.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Βαγγέλης Φραγκάς): Ζωγράφος, Βλαβιανος, Τσίμπος, Λιάγκας, Ματσοτσάι, Βήχος, Νίκας, Κουκοβίνος, Δήμος (80′ Φάσας), Πορής (65′ Παπαθεοδώρου), Μυστακίδης (85′ Παχούμης).