Ήταν καλύτερος, ουσιαστικός και πήρε το «διπλό»!

Ο Ατρόμητος είχε την ουσία στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κέρκυρα και σκοράροντας σε καίρια σημεία του αγώνα κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1, για τη 15η αγωνιστική της Superleague K20!

Η ομάδα του Περιστερίου στο 31′ άνοιξε το σκορ με ωραίο γκολ του Λαζαρίδη, ο οποίος ήταν και ο πρωταγωνιστής των νικητών, ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου κατάφερε να κάνει το 2-0! Συγκεκριμένα στο 45′ ο Λαζαρίδης εκτέλεσε κόρνερ με τον Ινάσιο να βρίσκει άθελά του την μπάλα και να σημειώνει το αυτογκόλ.

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο αντέδρασαν και μείωσαν στο 75′ με τον Ινάσιο να είναι ο σκόρερ, αλλά ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος και λίγο πριν το τέλος, στο 88′, κατάφερε να διαμορφώσει το 1-3 με τον Χιλάι μετά από κόρνερ του Λαζαρίδη!

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Παγκράτης, Βλάχος, Τσάνης, Γκίτσης, Παναγιωτίδης, Κέντρος, Ινάσιο, Τρεπεκλής, Λάμπογλου, Μίσκου, Νικολούδης, ενώ αγωνίστηκε και ο Μπάρδος.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Μουράτ Σεροπιάν): Κίναλης, Τάμπας, Βιταλιώτης, Παπαδογιωργάκης, Λώλος, Ιμέρι, Λαζαρίδης, Τσεκερίδης, Τριμμάτης, Ρούνης, Κοεχλέρ, ενώ έπαιξαν και οι Νταβιώτης, Νιτσάκης, Χιλάι.