Ίδρωσε, αλλά πέρασε από τη Βέροια ο Ολυμπιακός

Συνεχίζουν ακάθεκτοι οι Κ20 του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα της Superleague K20! Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν και τη Βέροια εκτός έδρας με 2-0 και συνεχίζουν να είναι μόνοι πρώτοι στην κορυφή του πίνακα έχοντας έξι βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Παναθηναϊκό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να περιορίσουν την επιθετική δραστηριότητα του Ολυμπιακού και μέχρι ενός σημείου το κατάφεραν. Αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να… ξεκλειδώσουν την αντίπαλη άμυνα στο 71′ όταν ο Κηπουρός «γέμισε» από εκτέλεση κόρνερ και ο Βρουσάι με το κεφάλι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1! Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός διπλασίασε τα τέρματά του με σκόρερ τον Βάρκα ο οποίος και «έγραψε» το τελικό 0-2.

ΒΕΡΟΙΑ (Απόστολος Τερζής):

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βασίλης Βούζας): ​Αγγελόπουλος, Τόλι, Λάμπρου, Φουάσης, Πανάγου, Πέιος, Μεγαρίτης, Κηπουρός (81′ Ξενιτίδης), Βρουσάι, Κωστανάσιος (68′ Αντωνόπουλος), Καμπετσής (61′ Βάρκας).