«Αγρίεψε» ο Ολυμπιακός, 7-0 τον Αστέρα!

Εντυπωσιακός ήταν ο Ολυμπιακός στο ματς του Νοτίου ομίλου της Superleague K15 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Οι «ερυθρόλευκοι» φιλοξένησαν τους Αρκάδες στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη και νίκησαν με το εμφατικό 7-0!

Οι γηπεδούχοι έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο και τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο έχοντας πετύχει 5 γκολ, ενώ είχαν και ένα χαμένο πέναλτι και δοκάρι!

Μόλις στο 3′ είχε το δοκάρι με τον Σταμούλη, ενώ στο 5′ ο Αντωνάκης βγήκε τετ-α-τετ και ο Γραμματικάκης με εντυπωσιακή επέμβαση αποσόβησε τον κίνδυνο. Στο 7′ ο Σταμούλης άνοιξε το σκορ και στο 16′ ο Συρμής με σουτ διπλασίασε τα τέρματα του Ολυμπιακού!

Στο 18′ ήταν η σειρά του Σπυριδάκη να χριστεί σκόρερ (με κεφαλιά). ενώ στο 20′ ο Σταμούλης έδωσε την ασίστ στον Συρμή και ο τελευταίος με πλασέ σε κενή εστία «έγραψε» το 4-0! Στο 30′ ο Κίτσος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε ο Συρμής στέλνοντας την μπάλα άουτ και στο 36′ ο Σταμούλης πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 5-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, αλλά πέτυχε άλλα δυο γκολ. Στο 70′ ο Λιοφάγος εκτέλεσε κόρνερ και ο Κατσόγιαννης με σουτ σημείωσε το 6-0 και στο 76′ πάλι από κόρνερ του Λιοφάγου ο Κατσογιάννης βρήκε… δίχτυα με κεφαλιά και για το τελικό 7-0.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Γραμματικάκης, Φρέρης (45′ Τσιουρής), Μπονέλης, Κατσογιάννης, Γιγίνης (60′ Παστράς), Ντόη, Κίτσος (56′ Λιοφάγος), Σπυριδάκης, Σταμούλης (56′ Παπανικόπουλος), Συρμής (51′ Σταμέλλος), Καραπαναγιωτίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Π. Κολοστούμπης, Μπαλάσης, Ξεπαπαδάκης (41′ Παπαζαφειρόπουλος), Χαντζής (41′ Μεταξάς), Διονυσόπουλος, Τζιούμης, Κουιμέλης, Β. Κολοστούμπης, Αντωνάκης, Χριστόπουλος, Καταμάτζε (79′ Κωστούρος).