Αγώνας για όσκαρ στη Βέροια!

Ένας από τους καλύτερους αγώνες του πρωταθλήματος της Superleague K17, πραγματοποιήθηκε στη Βέροια ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και τον Ηρακλή. Με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό, με το τελικό 4-4!

Σε ένα ματς που τα είχε όλα! Με τη συμπλήρωση του πρώτου μισάωρου ο Λουφάκης των Θεσσαλονικιών έκανε το 0-1, ενώ ο Κυζιρίδης πέντε λεπτά μετά ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 43′ με το σουτ του Κουτσούκη έξω από τη μεγάλη περιοχή και στο 49′ του δευτέρου ημιχρόνου ο Φωτόπουλος «έγραψε« το 3-1! Ο Ηρακλής όμως δεν το έβαλε κάτω και μπόρεσε να φέρει τον αγώνα στα ίσια και στο 65′ ο Αβραμίδης μείωσε σε 2-3, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για οφσάιντ.

Ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 70′ ισοφάρισε σε 3-3 με ωραία κεφαλιά και ξανά ο Αβραμίδης στο 80′ πραγματοποιώντας το χατ τρικ σημείωσε το 3-4!

Ένα λεπτό μετά το γκολ του Ηρακλή, αποβλήθηκε από τον αγώνα ο Κουτσούκης της Βέροιας με δεύτερη κίτρινη κάρτα και παρά το αριθμητικό μειονέκτημα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 4-4 στο 85′ με τον Σοφιανίδη. Μάλιστα στο 88′ η ομάδα της Ημαθίας διαμαρτυρήθηκε στον διαιτητή για μη υπόδειξη πέναλτι, φάση στην οποία αποβλήθηκε από τον πάγκο και ο προπονητής της Βέροιας, Δημήτρης Χριστοφορίδης.

ΒΕΡΟΙΑ (Δημήτρης Χριστοφορίδης): Ντιντιλάς, Στογιαννίδης (78′ Μπράτσια), Ιτσκάρας (70′ Κουλιανίδης), Τζάνι, Καγκελίδης, Ταλαίπωρος (25′ λ.τρ. Λουκίδης), Φωτόπουλος, Σοφιανίδης, Περπερίδης (87′ Χατζηεωργίου), Κυζιρίδης (83′ Κοντός), Κουτσούκης.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γρηγόρης Τσινός): Αναστασιάδης, Τσαλταμπασίδης, Δημητρακούδης, Αρνομάλης, Μανωλόπουλος, Καταρτζής, Τουλής, Λουφάκης, Τσανάκης, Τουργαΐδης, Μακρής, ενώ έπαιξαν και οι Αβραμίδης, Τσεγκρέζι, Κατσιάκης, Μπίλης, Γεωργάτος.