ΑΕΚ-Μπάγερν Μονάχου 0-4 (Τελικό)

Την τρίτη της «μάχη» στους ομίλους του Youth League της UEFA, δίνουν οι Νέοι της ΑΕΚ στο γήπεδο της Ριζούπολης με αντίπαλο την Μπάγερν Μονάχου!

Οι «κιτρινόμαυροι» στα προηγούμενα δύο ματς δεν κατάφεραν να πάρουν κάποιον βαθμό και ελπίζουν σε θετικό αποτέλεσμα απέναντι στη γερμανική ομάδα.

Το newsacademies.gr βρίσκεται στο γήπεδο για να σας μεταφέρει τα πάντα από τον αγώνα των μικρών της ΑΕΚ.

Το live της αναμέτρησης…

88′ Τετ α τετ του Άντερσον, έδιωξε ο Τάφας

85′ Μαζεμένες αλλαγές στο ματς. Εκτός από την ΑΕΚ οι Χριστόπουλος, Γιούσης ενώ μπήκαν οι Μαλισιόβας, Πετούσης, ενώ από την Μπάγερν βγήκαν οι Λούνγκβιτς, Στίλερ και μπήκαν οι Κελ, Ντάνιλιουτς

81′ ΓΚΟΛ 0-4! Κάθετη πάσα του Σαμπάνι, με τον Άντερσον να περνάει και τον Τάφα και να πλασάρει

76′ Δύο αλλαγές στο ματς, μία για κάθε ομάδα. Εκτός αγώνα από την ΑΕΚ ο Τάμπας, με τον Καραβίδα να παίρνει τη θέση του, ενώ από πλευράς Μπάγερν μπήκε στο ματς ο Άντερσον και βγήκε ο Ζίρκζεε

73′ Δοκάρι για την ΑΕΚ! Ατομική ενέργεια του Γιούση ο οποίος έκανε το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι των Γερμανών

72′ Πρώτη αλλαγή για την Μπάγερν, εκτός ματς ο Τσίλα με τον Γιόχανσον να παίρνει τη θέση του

64′ Κίτρινη κάρτα στον Στίλερ

60′ Αλλαγές για την ΑΕΚ, εκτός ματς οι Σαρδέλης, Μαχαίρας και μπήκαν Τσέλιος, Πατρινός αντίστοιχα

58′ Νέο δοκάρι για την Μπάγερν, με τον Πούντιτς να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να κοντράρει και να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι του Τάφα

56′ ΓΚΟΛ 0-3! Ωραία συνεργασία του Ζίρκζεε με τον Σαμπανί, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

55′ Σουτ του Τσίλα από τα δεξιά, η μπάλα βρήκε στον Μπούση και πήρε περίεργη τροχιά, με τον Τάφα να διώχνει και ενώ η μπάλα βρήκε και στο οριζόντιο δοκάρι!

54′ ΓΚΟΛ 0-2! Εκτέλεση κόρνερ του Στίλερ, με την άμυνα της ΑΕΚ να μην διώχνει σίγουρα την μπάλα και μετά από σύγχυση ο Τσίλα διπλασίασε τα γκολ των Γερμανών

53′ Τρομερή ατομική ενέργεια του Ζίρκζεε, ο οποίος έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι

48′ Κίτρινη κάρτα στον Μάι

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στο ματς, με την Μπάγερν στη σέντρα

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

42′ ΓΚΟΛ 0-1! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζίρκζεε, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της εστίας των γηπεδούχων

41′ Φάουλ σε καλή θέση για την Μπάγερν, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Τάφα

41′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Σέντρα του Σταμούλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Χριστόπουλου, με την μπάλα όμως να πηγαίνει άουτ

28′ Κίτρινη κάρτα στον Ρίτσαρτς

17′ Σουτ του Σταμούλη έξω από τη μεγάλη περιοχή, ελάχιστα άουτ

17′ Σέντρα του Σταμούλη από τα δεξιά, με τον Χριστόπουλο να μην βρίσκει την μπάλα όπως ήθελε για να απειλήσει την εστία των Γερμανών

12′ Δεύτερο κόρνερ στο ματς, ξανά για την Μπάγερν

10′ Σέντρα του Μπούση από τα αριστερά, με τον Χριστόπουλο να κάνει το πλασέ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ

6′ Το πρώτο κόρνερ της αναμέτρησης είναι για την Μπάγερν. Εκτελέστηκε αλλά ο διαιτητής έδωσε επιθετικό φάουλ

1′ Άρχισε το ματς με την ΑΕΚ στη σέντρα

ΑΕΚ (Γιώργος Σίμος): Τάφας, Σταμούλης, Τσιβελεκίδης, Μπογκντάνι, Μπούσης, Τάμπας, Μπότος, Σαρδέλης, Γιούσης, Μαχαίρας, Χριστόπουλος.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Σεμπάστιαν Χένες): Φριχτλ, Στάνισιτς, Μάι, Ρίτσαρντς, Φράνκζε, Πούντιτς, Στίλερ, Λούνγκβιτς, Τσίλα, Σαμπάνι, Ζίρκζεε.

Διαιτητής: Ντούγιε Στρούκαν (Κροατία)
Βοηθοί: Μάριο Πέπουρ (Κροατία) Αλέν Γιάκσιτς (Κροατία)
4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Ελλάδα)