ΑΕΚ-Μπενφίκα 1-3 (Τελικό)

Το δεύτερό της ματς στην Ευρώπη δίνουν οι Κ19 της ΑΕΚ, φιλοξενώντας την Μπενφίκα δτη Ριζούπολη, στη 2η αγωνιστική του ομίλου του Youth League της UEFA.

Οι “κιτρινόμαυροι” έχουν δύσκολο έργο, καθώς η Μπενφίκα είναι από τις δυνατές ομάδες του ομίλου, ενώ παράλληλα θέλουν να αλλάξουν και τις εντυπώσεις από το πρώτο ματς κόντρα στον Άγιαξ στην Ολλανδία, μετά τη βαριά ήττα που γνώρισαν.

Το live του αγώνα…

ΑΕΚ-Μπενφίκα 1-3

Η ΑΕΚ προσπάθησε για το καλύτερο αλλά φάνηκε η ανωτερότητά της Μπενφίκα στον αγώνα

Τέλος του αγώνα

81′ Χαμένη ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Εμπαλό

77′ Απόκρουση Τάφα σε σουτ του Μπρούνο Λόπες

71′ Ο Τσέλιος στον αγώνα και βγαίνει ο Τσέλιος

70′ Μαζεμένες αλλαγές από την Μπενφίκα ο Λόπες αντί του Ντάντας, ο Σίλβα στη θέση του Ράμος και ο Λουρέιρο αντί του Νομπρέγα

65′ Αλλαγή για την ΑΕΚ εκτός ματς ο Μαχαίρας μέσα ο Μάρκου

54′ Καλή στιγμή για τον Γιούση χωρίς όμως τον επιθυμητό στόχο

46′ Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

45′ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου

38′ ΓΚΟΛ 1-3! Ο Νούνο Σάντος από σκόρερ γίνεται δημιουργός και δίνει την ασίστ στον Εμπαλό

31′ ΓΚΟΛ 1-2! Αντιδρά αμέσως η Μπενφίκα και παίρνει ξανά το προβάδισμα με τον Νούνο Σάντος

27′ ΓΚΟΛ 1-1! Ισοφαρίζει η ΑΕΚ στο ματς! Ο Γιούσης έβγαλε την ασίστ και ο Μπότος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Μπενφίκα

15′ Δοκάρι για τους Πορτογάλους σε προσπάθεια του Ουμαρό

8′ ΓΚΟΛ 0-1! Η Μπενφίκα ανοίγει το σκορ με ατομική προσπάθεια και ψηλοκρεμαστό σουτ του Νούνο Σάντος