ΑΕΚ – Ολυμπιακός Κ19 0-2: Βρήκε τον δρόμο του

Τέταρτη συνεχόμενη νίκη για τους Νέους του Ολυμπιακού στο πρωτάθλημα της Super League Κ19. Με τους «ερυθρόλευκους» αυτή τη φορά να επικρατούν με 2-0, εκτός έδρας, της ΑΕΚ!

Έτσι οι Πειραιώτες ανέβηκαν στην τρίτη θέση, ξεπερνώντας την ΑΕΚ.

Στο 27′ ο Μαρίνος κέρδισε το πέναλτι σε μονομαχία του με τον Λιωνή. Το εκτέλεσε ο Μαρίνος και έκανε στο 28′ το 0-1 στο ματς!

Η ΑΕΚ ζήτησε πέναλτι στο 31′ σε προσπάθεια του Σταμούλη, υποστηρίζοντας πως η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυντικού μέσα στην περιοχή.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ανέβασαν αρκετά την απόδοσή τους κα ιείχαν και κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν. Χωρίς όμως να τα καταφέρνουν.

Μέχρι που ο Ολυμπιακός στο 88′ έκανε το 0-2 με τον Φέκκα, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σουρλής είχε δοκάρι σε σουτ που έκανε και την απόκρουση του Θεοχάρη.

ΑΕΚ (Ηλίας Καλοπήτας): Θεοχάρης, Λιωνής (79’ Κώτσιος), Αρβανίτης, Καραβίδας, Σταμούλης, Ποζατζίδης, Ρουκουνάκης (93’ Κορομηλάς), Κάτσικας (46’ Κοσίδης), Τσαρούχας (72’ Τόλιος), Μαχαίρας (93’ Δημητρίου), Χριστόπουλος.

Ολυμπιακός (Αντώνης Νικοπολίδης): Τζολάκης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Νικόλης, Μαρτίνης, Μπέλιτς (77’ Κατσαβάκης), Φέκκας, Μαρίνος (68’ Κεραμίδας), Αρσενίδης (75’ Τσέλιος), Σουρλής, Μπουλάρι.