ΑΕΚ-Παναιτωλικός 5-2 Κ19: Μεγάλη ανατροπή!

Τι και αν προηγήθηκε ο Παναιτωλικός στο γήπεδο της ΑΕΚ με 2-0, οι «κιτρινόμαυροι» κατάφεραν να το γυρίσουν και να νικήσουν με 5-2!

Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε στο 12′ με τον Γρηγοριάδη, ενώ στο 28′ έκανε ο Ντουάρτε το 0-2! Στη συνέχεια όμως η ΑΕΚ πήρε τον έλεγχο του αγώνα και στο 35′ μείωσε σε 1-2 με πέναλτι του Γιούση.

Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτός ο οποίος ισοφάρισε σε 2-2 με σουτ στο 52′ και ακολούθησε το 3-2 με τον Ευθύμη Χριστόπουλο τέσσερα λεπτά αργότερα, μετά από κόρνερ του Γιούση και αρχική προσπάθεια του Μπούση!

Το 4-2 έγινε στο 91′ με τον Λαζαρίδη και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσέλιος «έγραψε» το 5-2 με εντυπωσιακό μακρινό σουτ!

ΑΕΚ (Νίκος Κωστένογλου): Τάφας, Ποζατζίδης, Αρβανίτης, Τσιβελεκίδης, Μπούσης, Μπογκντάνι, Μπότος, Μαχαίρας (74′ Τσέλιος) Χριστόπουλος, Γιούσης (89′ Λαζαρίδης) Πατρινός (60′ Κοσίδης).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Παρδαλός, Μελιάδης, Γρηγοριάδης, Ντόβας (76′ Πανταζής) Μπακαδήμας, Τσιάντης, Ντουάρτε, Φρατζέσκος (80′ Σκόνδρας) Καββαδίας, Φυτόπουλος, Αλομπισάτ (69′ Πατίλας).