Ακάθεκτος ο Ολυμπιακός στους Κ17!

Άνετη νίκη των Εφήβων του Ολυμπιακού στην Κρήτη επί του ΟΦΗ με 5-1, για το Νότιο όμιλο της Super League K17! Οι Κρητικοί ήταν αυτοί οι οποίοι προηγήθηκαν στο ματς, αφού στο 20′ έγινε το 1-0 με την κεφαλιά του Μαμουλάκη, αλλά από εκεί και πέρα ο Ολυμπιακός δεν… πιανόταν!

Στο 37′ ο Σουρλής με πλασέ ισοφάρισε σε 1-1 και στο δεύτερο ημίχρονο ήρθε η ανατροπή και η εύκολη νίκη για τον Θρύλο. Στο 68′ ο Ντότης «έγραψε» το 1-2, ενώ έξι λεπτά μετά και πάλι ο Σουρλής σημείωσε το 1-3!

Το 1-4 ήρθε στο 80′ με γκολ του Λιάτσου και το τελικό 1-5 διαμόρφωσε στο 87′ ο Παπαδόπουλος!

ΟΦΗ (Αντώνης Αποστολάκης): Mακατουνάκης, Συμεάκης, Γαϊτάνης, Δεληγιαννίδης, Φασαράκης, Στειακάκης, Ροδίτης, Μαμουλάκης, Πέγκου, Νικηφόρος.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Δημήτρης Μαυρογενίδης): Τζολάκης, Τζόρβας, Ασλανίδης, Τιμολέων, Κεραμίδας, Γούλας, Γεωργακόπουλος, Αρσενίδης, Ντότης, Σουρλής, Σταμούλης, ενώ έπαιξαν και οι Λιάτσος, Μούκα, Ντόη, Παπαδόπουλος, Κίτσος.