«Ανέβηκε» στο δεύτερο η Ξάνθη

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, οι Νέοι της Ξάνθης πήραν τη νίκη με 2-0 απέναντι στον Λεβαδειακό, εκτός έδρας. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο, αφού ήταν ένα παιχνίδι κέντρου και έτσι έμεινε το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα όμως η Ξάνθη ανέβασε την απόδοσή της και σε μία στιγμή αδράνειας του Λεβαδειακού στο 52′ κατάφερε να κάνει το 1-0 με τον Καπτέλι! Στο 78′ οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Τσέλα, με τον Λεβαδειακό να πιέζει για την ισοφάριση χωρίς όμως να πετυχαίνει κάτι και η Ξάνθη βρήκε τον τρόπο να διπλασιάσει τα τέρματά της στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Σαμπανίδη.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ηλίας Λιόντος): Καρακίτσος, Σβέρκος (37′ λ.τρ. Σαλιάι), Φώτος (70′ Μερεντίτης), Γεωργακόπουλος, Βυθούλκας, Λιάγκας, Ζιμπέρι, Χατζηλάμπρος, Σαραντίδης, Σέλκα, Λαμτσελάρι (54′ Πόρης).

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σταθάκης, Πεταλωτής, Παπαδόπουλος, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Κώστας, Τσέλα, Καπτέλι (72′ Τσάπαρης), Χατζηχασάνογλου (62′ Ιωσηφίδης), Μελισσόπουλος (89′ Καλογιάννης), Σαμπανίδης.